יום רביעי, 31 במרץ 2010

עונת החתונות

"התקבלה הודעת תמונה"

"אני מתחתנת" בתוספת תמונה של "התינשאי לי" כתוב על המיטה מעלי ורדים.
פה כבר רצינו להתאבד! ידענו מול מה אנחנו עתידים להתמודד.

החברה הכי טובה שלנו מתחתנת ועכשיו, כיוון שנגזר עלינו להיות רמה אחת מעל השושבינות, התמיכה הנפשית, היס מאן, המארגנים של כללללל המסביב, הממליצים ואלו צריכים לסטור ברגעי האמת הקשים. ידענו שפה אף אחד לא ירחם עלינו ואם אין אנחנו לנו – אז מי לנו?

אז אוקי נתחיל ונתמקד פה בעניין הבאמת חשוב – השמלה או יותר נכון השמלות.

כל החרטה הזה של כלות תמיד חולמות על השמלה שלהן מגיל קטן, תמיד ידעו איך היא תראה ומפוקסות בגדול על העניין – שווה לתחת.

כלות לא יודעות מה הן רוצות בכלל. כלומר הן כן יודעות בערך, קצת.. אבל לא יודעות כלום. אנחנו צריכים לעשות את הכול ובעיקר לשקר כדי לא לפגוע בברווזון המכוער שברגעים אלו נתפרת לו השמלת ברבור עתירת הנוצות.

ההזיה הכי גדולה של התחום זאת ההגזמה, כל מעצב/ת עלוב/ה בשקל מכריז על עצמו כהוט קוטור. היישר מצרפת(או צורפת, תלוי על מי נפלתם).

ביד רמה מעל כולם(כל הקהל הפרחי, תשננו את זה, הפוסט מדבר בעיקר עליהן) כרגע שולט מר דני מזרחי הידוע בכינויו אל גז'ירה. בסטודיו הענק שלו בדרום תל אביב על גבול יפו הוא לוקח מחירים הזויים שהם על גבול הפרודיה, ואנחנו טוענים ככה: מי שמוכנה לשלם כאלו מחירים אז מגיע לה..(במיוחד ההתיחסות השלישית). (1)הכל מגיע לה. (2)מגיע לה שתראה כמו בדיחה. (3)מגיע לה שתראה כמו נסיכת הקוקסינלים מהאגדות. (4)מגיע לה.קום

הגברבר המשופם לוקח מחירים של מעל 30 אלף שקל לשמלה. על מה ולמה? גם ככה הכל מועתק מאלי סאאב. העינין פה הוא שזה לא רק שמלה, אלא יש שמלה אחת להתחלה ועוד אחת להמשך, לרוב היא יותר קלילה ונושמת, כי צריך לנשום אחרי שאת חנוקה משעה 2 בצהריים במחוך שמאיים לשבור לך את כל הצלעות אם חס וחלילה יסתנן לו איזה אפצ'י לא רצוי..

אנחנו עורכים הגרלה, אם מישהו בניכם יעלה על הקשר בין דני מזרחי לבין אלי סאאב, יקבל את השמלה מתנה: (מימין אלי סאאב משמאל דני מזרחי) עוד ברשימת המעצבות המגזימות יש את אפרת קליג, שהיא קריקטורה של עצמה בערך. נראת כמו מדאם מבית בושת פריזאי בשלהי המאה הקודמת. מוגזמת, מוגזמת אבל עושה רושם של אדם נחמד ביותר. אומנם יש לה הבלחות יפות אבל שתירגע אם האבנים. המחירים - נוגעת בשמיים... הרי עבדה לפי טענתה בג'ון גליאנו(או שזה היה דיור?) אז זה "מצדיק" את המחירים..

אם עדיין רוצים עיצוב ישראלי, יש את אליהב שאשון, שאחרי שעיצב לכאוס (וזנח על הדרך את השם חנן) וגם עיצב לקו של ניקי הילטון חזר לארץ ופתח מותג וחנות משל עצמו . כלות מיוחדות שבא להן משהו קצת שונה אבל עדיין מוגזם ויקר אפשרי לנסות אצלו.

הכוכבת העולה בתחום שבשנים האחרונות ביססה את עצמה זאת גליה להב, אומנם מוגזמת ויקרה עדיין אבל יותר שפויה במחירים ממר מזרחי וחברותיו פנינה טורנה וגלית לוי©בע"מ בתקופות שהן שלטו, אבל רואים שיש שם עבודה טובה גם מבחינת העיצוב והתפירה.

כל הפיאסקו הזה מגיע לעשרות אלפי שקלים ואנחנו אומרים אם כבר להשקיע, אז למה פה? מיד להזמין שמלה ממעצבי על אמיתיים! אומנם השמלות קוטור הענקיות שנכנסות תחת קטגוריית ה"כלה הנפוחה" באות בתקציבים אחרים לחלוטין, אבל בתקציבים "הרגילים" של שמלות כלה הנעים בין 6-7 עד 12-14 אלף שקל אפשר למצוא שמלות הורסות של מיטב המעצבים בעלי שם עולמי ובאמת לשלם על איכות, כי איכות זאת לא מילה גסה.

כמה אלטרנטיבות ראליות במחיר "שפוי":

מרקייזה 3,939 פאונד 22,846 בשקלים מרקייזה 5256 פאונד 30,484 בשקליםלנווין 4204 פאונד 24,383 בשקליםויויאן ווסטווד 1269 פאונד 7360 בשקלים, חברה זה זיל הזול!

את השמלות ניתן להשיג בwww.net-a-porter.com ויש משלוח לישראל , השאלה אם אתן מוכנות לקנות בלי למדוד..

השמלות החלומיות שלנו ששסביר להניח שלא נשים עליהן יד:

ג'יוונשי קוטור אביב 2010:(כן בצבע, כי מי אמר ששמלת כלה לא יכולה להיות בצבע, תשאלו את יפותו לדוגמה)אלי סאאב קוטור אביב 2010:שאנל קוטור אביב 2010:באמנות כמו באמנות אין דבר כזה שאין דבר כזה.

זה מה שממלמלים להם כל אנשי האיפור ושיער. לרוב מדובר בחבורת גברברים שבהינף מברשת שיער, בייביליס וכמה חבילות של תוספות שיער יהפכו אתכן בין רגע לסופר אישה, נשית, חושנית עם שיער רך נעים ומלא ברק + 4000 סיכות סבתא ושש מיכלי ספריי לשיער. אומנות או נמות כבר אמרנו?

התענוג הזה יעלה לכן בין 1500 שקלים(ללא תוספות השיער) ל4200 שקלים(כולל תסרוקת שנייה במהלך האירוע) וזה רק שיער. כי איפור זה עוד אלפייה וחצי. בתחום הזה בקטגורית הכלות עומד רב האומן כפרה עליו, איזה נשמה, מותק, עיניים! מר וגברת מיקי בוגנים(גם שיער וגם איפור 3500 שקלים והוא "שלכן" לבערך ארבע שעות), אחד והיחידה יעשה לך מה שאף אחת אחרת לא תעיז ויגרום לך להרגיש הכי נוגעת בכוכבים, הרי הוא זה שעושה למירי בוהדנה את הגוונים, ומוריד לאילנית לוי את הפלולה - הללויה!

יבריקו, יצלילו, ישזפו, ילבינו, ידביקו, יגדילו, יצניע, יטשטשו, יבליטו, יחדדו, יוציאו, יחליקו ויאריכו זה מה שהמאפרות והמאפרים יעשו לכן.. כל זה בערך בשעת עבודה אחת במחיר של משכורת שבועית ממוצעת.. שווה לא?

אם תרצי ואת תרצי(!), הצוות יגיע איתך לטאצ' אפים וכמובן גם תסרוקת שנייה במהלך האירוע. כי גם ככה שילמת מאות אלפי שקלים על 6 שעות אירוע, אז שאשכרה תיקחי חלק בו? מה את חלק מפשוטי העם?! את תיעלמי לאיזה 40 דקות בזמן המנה ראשונה(מרק אשכוליות קר עם קצחחחח) להחליף תסרוקת כדי שהכול יעבוד בהרמוניה עם השמלה השנייה, הכול צריך להיות טיפ טופ! הצוות לוקח משהו כמו 1300 שקלים לאדם בשביל להגיע עד האירוע בשביל לסדר אותך וחלקם כמובן שרוצים מונית ספיישל הלוך ושוב. פרימדונות! מנסים לגנוב לך את ההצגה מהיום שלך..

האסון הכי גדול של המקומות האלו זה לקוחות דעתניים אבל שיודעים משהו על באמת. ופה אנחנו חוזרים לתמונה. עד שלא הוצאנו את המעצבת שמלת כלה מדעתה וגרמנו לה להגיד "אבל אין לי בדים כאלו להכין מה שאתם רוצים" בפליטת פה אחרי שהיא דבקה בגרסה של "זה לא אפשרי פיזית לתפור דבר כזה" והוכחנו לה שכן והתקלנו אותה ב"אבל הנה, תראי על השמלה של אלי סאאבבבבבב, איך הוא הצליח?..." ואת המאפרת שהבטיחה ש"על ידי שכבות ובניה של הברקות על העור זה ישרוד בדיוק אותו דבר במשך כל הערב" לשאלתנו "זה לא יראה כמו כתמים של זיעה אחרי 12 שעות באמצע הקיץ?" והמשיכה בגמגומים..

המסקנה העיקרית שיש לנו מהיום הזה, היא שתחום הכלות מזמן הפך לקו יצור. ה"בתי אופנה" והסלוני עיצוב שיער האלו הופכים להיות מפעל פס יצור ומתגאים בזה מבלי לשים לב מה בעצם המשמעות של הדבר. "אנחנו מקבלים ביום עד 8 כלות. יש לך חדר עם מקלחת וטלוויזיה. ואת מקבלת טקס עם איזה שיר שתרצי בזמן שהחתן יבוא לקחת אותך גם נרים את הוילון שמפריד בניכם.. מה לא מרגש?". כן גברת. מאוד מרגש..

בקיצור כל אם עברייה שבעבר רצתה שהבן/בת/בן שהוא בת יהיו רופאים או עורכי דין בשביל לעשות את המליון הראשון, צריכה להחליף חלום. כנסו לתחום הכלות, איך שנוסף התואר "חתונה/כלה" מיד אפשר להוסיף עוד 0 לסכום והכל שפוי ונורמלי.. כי הכסף אכן גדל על העצים..

התמונות לקוחות מכאן, כאן, כאן, כאן, כאן, כאן, כאן וכאן

14 תגובות:

לובה אמר/ה...

התקציבים האסטרונומיים שמתבזבזים על חתונות משגעים אותי. מי שיש להם- שיהיה בכיף אבל יש מספיק אנשים שקשה להם לגמור את החודש ובכל זאת הם מעדיפים להשקיע את כל כספם בטקס הזה. מה יהיה בהמשך? שטויות, העיקר שהחתונה שלנו היתה המוצלחת מכולן.
מה רע בצנוע? (בעיקר כשזה נוגע לשמלה).
זה עד כדי כך חשוב שהדודה ברוריה ומנהל המרחב של אמא בעבודה יחשבו שהחתונה מוצלחת?

boiler אמר/ה...

בדיוק מה שאנחנו חושבים, אם יש כסף אז מצידנו תעשו על הירח ואל תשכחו להזמין אותנו..
אבל זוגות שאין להם מכניסים את עצמם ואת המשפחה לחובות ומגזימים ברמות שאין לתאר.

ומה עם השטות של להביא זמר לאירוע? 40 אלף שקל ל40 דקות! מה?! למה?!

shelly אמר/ה...

איזה פוסט נהדר ונכון.
דני מזרחי הזה פשוט מזעזע בטעם שלו וגם הכלות שיוצאות משם מגעילות.
ובאמת למה להוציא פי 10 ממה שיש לך על יום אחד. תשתמשו בכסף לדברים אחרים כמו טיול ירח דבש וכו'

Dana (MODAna) אמר/ה...

עוד לא יצא לי ללוות חברה קרובה לחופה, אבל אני זוכרת שכשאחותי התחתנה (בחו"ל) לפני חמש שנים, השמלה הייתה ה-כ-ל.
כל הסיפור היה יקר בטירוף, אני זוכרת את השיחות של ההורים שלי מאחורי הקלעים, רק לא להראות דאגה מול הכלה, רק לתת לה כל מה שהיא רוצה. כשהם סוף סוף העירו לה שהיא מתפזרת, היא הסכימה להתפשר על כל מיני דברים... אבל לא על השמלה.
היא הלכה על וורה וונג, שעלתה, אני זוכרת את זה היטב, קצת פחות מ-3000 דולר.
פאקינג וורה וונג ב-3000 דולר, כולל כל התיקונים שהחנות עשתה בלי לגבות כסף... ודני מזרחי לוקח 30000 שקל?! אקסקיוז מיייייייייייייי.קום!!!
במחיר הזה, שווה לשלם כרטיס טיסה הלוך חזור לניו יורק, להסתובב-להתרשם-לבחור-למדוד, להתפנן עוד שבוע במלון הכי יקר באזור, לקנות עוד מתנות לחברים, ולחזור לארץ עם שמלה של וורה!

שיקסע אמר/ה...

וואו, מדהים לראות שהשמלה הזאת של דני מזרחי ממש מועתקת אחד לאחד!! והמחירים ממש לא שפויים, באמת עדיף להזמין כבר שמלת מעצבים אמיתית בכסף הזה!

boiler אמר/ה...

shelly - תודה, לדני באמת יש מספר דגמים כל עונה שזה לא יאמן שבכלל מי שתרצה ללבוש אותן או לחלופין לשלם עבורם כל כך הרבה כסף, אבל כנראה שלכל סיר יש מכסה וקהל יעד משלו..

דנה - זה יכול להגיע לכדי סיוט העינין הזה של ללוות חברה.. לא האמנו כמה בלאגן זה יכול לעשות.

השמלה באמת הדבר המרכזי בכל הסיפור, אנחנו גם בעד זה שיקחו אותנו במטוס עד ניו יורק לבחור לה שם שמלה, סוף סוף קצת להנות בכל העינין הזה!

שיקסע - לפני כמה שנים היה לנו סוג של תחביב, למצוא את המקור השראה לשמלות של גלית לוי(אכן מזוכיסטים זה השם השני שלנו) אם של דני זה אחד לאחד אז את צריכה לראות את של גלית...

ושתי אמר/ה...

התוכניות "עד החתונה" בערוץ 2 ולפני כן "עונת החתונות" בערוץ 3 הראו את השגעת הזו סביב החתונה בצורה מאוד מצחיקה עד פתטית. אנשים יוצאים לגמרי מפרופורציות לקראת האירועים הללו.

boiler אמר/ה...

התוכניות האלו בהחלט הציגו את הנושא בצורה משעשעת ביותר ואיך אפשר לשכוח את "זמר החתונות" של ערוץ 24 שהציג את הנושא מהכיוון של הזמרים..

כל התחום הזה דיי מקבל עכשיו הרבה פוקוס, לנו נעים לשבת מהצד, לזלזל ולצחקק על כל המשוגעים האלו:)

לובה אמר/ה...

מה קרה לכם? אני מוכנה להתחתן רק בתנאי שקובי פרץ ישיר לי שאני שלופית ממש אחרי החופה.

boiler אמר/ה...

אם תרצי, אין זו אגדה - טלפון אחד לדודה במס הכנסה והוא מתדפק על חופתך..

איפור כלות אמר/ה...

עיצובים מדהימים, פשוט לא מהעולם הזה! דברים שאין כמותם ובמחירים לא הרבה יותר גבוהים ממה שיש פה בארץ! אני הייתי הולכת על יבוא! :)

Julie Morad אמר/ה...

איזה יופי של תמונות. אני במיוחד אוהבת את מה שעשו עם השיער של הדוגמניות שבתמונות. בתור בחורה, ואתם הבנים לא תבינו, זה ממש קשה לי להסתכל על החלק עם השמלות כלה :)

תוספות שיער אמר/ה...

איזה יופי של תמונות. אני במיוחד אוהבת את מה שעשו עם השיער של הדוגמניות שבתמונות. בתור בחורה, ואתם הבנים לא תבינו, זה ממש קשה לי להסתכל על החלק עם השמלות כלה :)

איילה אמר/ה...

יש לי סטודיו לכלות עם שמלות משגעות ויחודיות ,בדים מיובאים מפריז ,תפירה עילית והמחיר ממש מגוחך יחסית למה שקורה בשוק. אז אתן מוזמנות אליי,לסטודיו איילה ברח׳ מוריה בכרמל,בחיפה.